środa, 2 grudnia 2015

Drabble: "Ciężka śmierć, czyli wyznania zombiaka-dżentelmena"

Od Autorki:
Drabble równie niepoważne, co bezsensowne. Pisane z uśmiechem i dla uśmiechu. Wyobrażacie sobie apokalipsę zombie w takim wydaniu?
~ Scatty

_________________


Ciężka śmierć, czyli wyznania zombiaka-dżentelmena


Otóż, proszę waszmości, umarłem. I to nie byle jak, bo umarłem ostatecznie! Nie masz już nadziei, która pozwoliłaby łudzić umysł mrzonką choćby najmniejszą. Nic! Wszystko stracone!
I czemuż, czemuż to, pytam się, nie mogę spokojnie zlec w ciemnym grobie, niby to w łożu, Sądu Ostatecznego cierpliwie czekając? Za jakież grzechy skazano mą duszę (czyż mam ja jeszcze duszę?) na tej przeklętej formy zamieszkiwanie?
Cuchnę, proszę waszmości, niemożebnie, mało tego: gniję i rozkładam się jako każdy siebie szanujący nieboszczyk. Czyż nie winienem być wówczas martwy w każdym tego słowa znaczeniu? Gdzież tam jednak! Poruszam się wcale żwawo, jak na zombie przystało...
Share:

5 komentarzy:

 1. Takie króciutkie? Chciałoby się poczytać więcej. Wychodzi na to, że w tej wizji zombie nie są bestiami tylko właśnie takimi "normalnie" się wyrażającymi istotami. Ciekawa sprawa. Nie wiadomo by było, co zrobić xD zatłuc... nie zatłuc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drabble ma to do siebie, że jest króciutkie ;) forma zobowiązuje! 100 słów, ani jednego więcej, ani jednego mniej. Można policzyć :)
   ~ Scatty

   Usuń
  2. Jasna sprawa ale no i tak bym wolał więcej xD niech nawet wyjdzie poza formę :D

   Usuń
 2. Urzekające w swój kulturalny poprawny politycznie sposób :D

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!
Czytasz? Komentuj!
Nic tak nie motywuje do dalszej pracy, jak widok komentarzy pod tekstami. Pozytywnych, krytycznych, obojętnie - byle szczerych!