środa, 26 listopada 2014

Seria: "Pisarska Mata Treningowa"

Kolejna, trzecia już seria postów. Słowo "seria" jest tutaj trochę na wyrost, bo ani trochę nie będzie ona przypominała poprzednich. Niemniej zapraszam!


Na początek krótkie wyjaśnienie. 
Pisarska Mata Treningowa to inicjatywa, która pojawiła się na istniejącym przy pewnym blogu forum dla początkujących pisarzy. Zaproponował ją jeden z użytkowników tego forum, w nadziei na zmobilizowanie jak największej liczby osób do tworzenia.

Zabawa polega na tym, że użytkownicy dobierają się w pary i piszą opowiadanie na ustalony między sobą temat przewodni. Określają też czas przeznaczony na napisanie oraz limit, w którym powinny się zmieścić oba teksty. Następnie przesyłają je sobie wzajemnie i oceniają. Ma to zmotywować do pisania i jednocześnie ułatwić dzielenie się swoim tekstem z innymi - łatwiej jest, kiedy ocenę wystawia jedna osoba, niż kiedy od razu go upubliczniamy.

Osobiście uważam, że inicjatywa jest przednia. Jako jednak, że nigdy nie mam dość komentarzy i opinii o tym, co piszę, postanowiłam, że stworzone przeze mnie teksty, docelowo pisane w ramach Maty, będę wstawiać tutaj, niezależnie od osób, które tworzą równolegle na ten sam temat. Naturalnie, będą to wyłącznie moje autorskie prace.

Poszczególne opowiadania najprawdopodobniej będą kompletnie od siebie niezależne i skrajnie różne - w zależności od ustalonego tematu. Słowa przewodnie będę więc umieszczać przed każdym z tekstów, byście mogli ocenić nie tylko samą pracę, ale i jej zgodność z tematem. Posty będą się też pojawiać wyjątkowo nieregularnie, z uwagi na charakter ćwiczeń (uzależniona jestem nie tylko od własnych ograniczeń, ale i narzuconych terminów).

Pierwsze opowiadanie już niedługo.

Zapraszam!

~ Scatty
Share:

4 komentarze:

 1. Inicjatywa jest rewelacyjna i chętnie bym w to weszła, niestety na nic takiego nie natrafiłam. Gdzie to znalazłaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mata została zaproponowana tutaj:
   http://spisekpisarzy.pl/forum/topic/pisarska-mata-treningowa :)
   Pozdrawiam
   ~ Scatty

   Usuń
 2. Spisek pisarzy jest świetny, nieprawdaż, Scatchath?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdaż to, zaiste!
   Spisek rządzi, Spisek radzi, Spisek nigdy Cię nie zdradzi!
   ~ Scatty

   Usuń

Drogi Czytelniku!
Czytasz? Komentuj!
Nic tak nie motywuje do dalszej pracy, jak widok komentarzy pod tekstami. Pozytywnych, krytycznych, obojętnie - byle szczerych!